Genel Poliklinik

poliklinik

Hasta Takip ve Süreci

Genel polikliniğimizden tüm halkımıza hizmet verilmektedir. Genel Polikliniğimiz hafta içi her gün saat 08.30-12.00 ve 13.30-16.30 arasında hizmet vermektedir.

Polikliniğimizde muayene olabilmek için “Sesli Yanıt Sisteminden” randevu alınması gerekmektedir.

Sistemin PBX Telefon Numarası: +90 (212) 414 24 24/10’dur.

Sistemden randevu alırken TC kimlik numaranız sorulmaktadır. Aramadan önce numaranızı kaydediniz.

Sesli Yanıt Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Genel Polikliniğimiz: Genel polikliniğimizde hasta muayenesi haftanın her günü muayene yapılmaktadır. Genel polikliniğimizde aynı anda 4 muayene odası bulunmaktadır. Bu muayene odalarının her birinde her gün sabah 24, öğleden sonra 15 hastaya bakılmaktadır. Genel polikliniğimizde günlük toplam bakılan hasta sayısı 156′dir. Dolayısıyla sistemimiz genel poliklinik için günde 132 randevu vermektedir.”

Genel Polikliniklerimizde her 9 dakikada bir hasta muayene edilmektedir.

Özel Hastalık Polikliniklerimiz: Behçet Hastalığı, Psoriyazis (Sedef hastalığı), Büllü Hastalıklar, Mikozis Fungoides, Nevus Kozmetoloji ve Alerjik Hastalıklar adı altında cinsel ilişki ile bulaşan hastalıklar hizmet veren “Özel hastalık polikliniklerimiz” mevcuttur.

Genel polikliniğimizde muayene edilen ve “özel polikliniklerimize” yönlendirilerek hastalar sistemden randevu alarak bu polikliniklerde muayene olmaktadırlar. “Özel hastalık polikliniklerimiz” de yalnız “genel poliklinikten sevk edilen hastalarla, daha önce bu polikliniklerde muayene olmuş ve tedavi ve izlemelerini sürdüren hastalarımız yararlanmaktadır.

Özel polikliniklerimizin çalışma günleri; Alerjik Hastalıklar Polikliniği randevu sistemi ile ve her gün hizmet vermektedir.

Alerji konusunda çalışan “özel polikliniğimiz” ise, önceden randevu alınmak kaydıyla her gün hizmet vermektedir. Alerji polikliniğimizde 23 dk’da bir hastaya randevu verilmektedir.

Cinsel İlişkiyle Bulaşan Hastalıklar Polikliniği; Genel Poliklinik içinde hizmet vermektedir.

Behçet Hastalığı Polikliniği; Klinik içinde verilen randevu sistemi ile Çarşamba günleri çalışır ve hastane randevu sisteminden randevu verilmemektedir. Başka birimlerde, dış merkezlerde “Behçet Hastalığı” tanısı almış hastalar, Genel poliklinikten randevu alarak muayene olabilirler.

Büllü Hastalıklar Polikliniği Salı günleri çalışır. Bu poliklinikte; genel polikliniğimizde tetkik edilerek tanı almış hastalar ve dış merkezde tanı alıp bizim tarafımızdan takip edilerek istenen hastalara bakılır. Hastane randevu sistemi içinde bu hastalara 20 dakikada bir randevu verilmektedir.

Psöriazis (Sedef Hastalığı) Polikliniği Perşembe günleri çalışır. Bu poliklinikte; genel polikliniğimizde tetkik edilerek tanı almış hastalar ve dış merkezde tanı alıp bizim tarafımızdan takip edilerek istenen hastalara bakılır. Hastane randevu sistemi içinde bu hastalara 20 dakikada bir randevu verilmektedir.

Mikozis Fungoides Polikliniği Çarşamba günü 08.30-12.30 arasında çalışır. 20 dakikada bir randevu verilmektedir.

Nasıl Arayacaksınız?

Randevu almak üzere telefonu aradığınızda; 0212 414 24 24/10

  • Genel poliklinik için “1″
  • Özel dal poliklinikler için “2″yi tuşlamanız gerekmektedir.

Özel Polikliniklerimizin Sesli Yanıt Sistemindeki “Tuş Kod”ları şöyledir:

  • Büllü Hastalıklar: “1″
  • Mikozis Fungoides: “2″
  • Psoriyazis: “3″
  • Nevus: “4″
  • Behçet hastalığı: “5″ veya  “istanbultip.istanbul.edu.tr” linkinden randevu alınabilir.

Sesli Yanıt Sisteminin size verdiği randevu saatinden en az yarım saat önce polikliniğimizde olmalı ve kaydınızı yaptırmalısınız.

Poliklinik Hekimleri

Üç aylık dönüşümlerle beş uzmanlık öğrencisi sorumlu öğretim üyesinin denetiminde günde 132 poliklinik hastasına hizmet vermektedir.

Poliklinik Görevlileri ve Çalışma Tarzı

Sabah 08.00′den itibaren kayıt odasına başvuran hastalar, kayıt memurları tarafından poliklinik muayene kartları hazırlanarak polikliniğe yönlendirilirler, orada poliklinik görevlisi tarafından muayene edilecekleri oda tarafına alınırlar. Polikliniğimizde tüm sosyal güvenlik kurumları üyeleri gerekli sevk evrakları bulunduğu takdirde yararlanabilmektedir. Personel güvencesi polikliniklerimizde sosyal güvencesi olmayanlar, yurt dışından gelenler, yabancı uyruklular (Pasaportu ile) muayene olabilmektedirler.

Anabilim dalımızda gündüz mesai saatleri içinde acil hastalanan poliklinikte bakılmaktadır. Mesai saatleri dışında ise acil hasta polikliniği yapılmamaktadır.

Dermatolojik rahatsızlığı olan acil hastalar, hastanemiz Acil Dahiliye Polikliniğe müracaat etmekte, acildeki hekimlerin konsültasyon isteğine bakılmaktadır.

Görevliler

 


aysegul-tokusAyşegül TOKUŞ

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Bağcılar Ticaret Meslek Lisesi’ni 1999′da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde Ön lisans eğitimini tamamladı. 4 yıl özel şirketlerde çalışmayı takiben 2005 tarihinden itibaren Fakültemizde kayıt memuru olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

.


aydin-borAydın BOR

1971 yılında Bingöl’de doğdu. Bingöl İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde çalışmaya başladı. 2009’dan itibaren Anabilim Dalımızda Kayıt memuru olarak çalışmaktadır.

.

 


Merlin DEMİRAYmelis-demiray

1989 yılında Bulgaristan’da doğdu. 2003 yılında Avcılar lisesinden mezun oldu. 2007 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünden mezun oldu. 2009 yılından itibaren Anabilim Dalımızda kayıt memuru olarak çalışmaktadır.

.